Osztálykirándulás - 5.osztály
Nagybörzsöny

2013. június 17-18-án iskolánk 5. osztályos tanulói kétnapos osztálykiránduláson vettek részt Nagybörzsönyben. Az osztálykirándulás programján belül a gyerekek megtapasztalhatták a hely természeti szépségeit, megismerhették a helyi kézműves mesterségeket, valamint megtekinthették a falu emlékműveit.

A kirándulás első napján 3 templom történetét ismerhették meg. A délutáni órákban meglátogatták a Kézműves Sajtosházat, ahol meghallgatták, hogyan készülnek a különféle sajtok. A bemutatót sajtkóstoló követte. Ezután a Bárókút Lovastanyán folytatódott a program, ahol a gyerekeknek lehetőségük nyílt állatsimogatásra is.

A kirándulás második napját egy túrával kezdték, amelynek célpontja a helyi horgásztó volt. Hazaindulás előtt betértek a Lek-Vár-Lakba, ahol egy verseny keretén belül megízlelhették a helyi különlegességeket.

Élményekkel gazdagodva tértek haza a gyerekek a kirándulásról.